تفاوت ماکارونی با پاستا | مجله انجمن ماکارونی

پاستا و ماکارونی را در واقع می توان “پسرعمو های” ایتالیایی هم نامید که در کل دنیا مشهور و محبوب هستند.

با اینحال مردم زیادی در پی یافتن تفاوت بین آنها هستند و این در حالی است که این دو کلمه به انواع مشابهی از غذا اشاره دارند.

پاستا یک عنوان کلی برای غذایی است که منشا اصلی آن خمیر ور نیامده (تخمیر نشده) گندم دوروم یا به طور کلی گندم است. در حالی که ماکارونی یکی از انواع پاستا (نوع خشک شده ی آن ) و در واقع یکی از اعضای خانواده بزرگ پاستا محسوب می شود.

پاستا را  به طور کلی می توان به دو گروه خشک شده یا تازه تقسیم بندی کرد.

 

ماکارونی چیست ؟

نوعی پاستای خشک است که به شکل لوله های باریک تهیه می شود. و با اینکه زادگاه آن ایتالیاست اما در تمام جهان شناخته شده است. ماکارونی هم از گندم دوروم ساخته می شود و معمولا در تهیه آن از تخم مرغ استفاده نمی شود اما در تهیه انواعی از پاستا از تخم مرغ استفاده می شود.

زمان نگهداری و در واقع عمر مفید ماکارونی از پاستا بیشتر است.

ماکارونی معمولا در ابعاد کوچک برش داده می شود.

” ماکارونی زانویی” ، به عنوان یکی از انواع ماکارونی  از طول برش خورده و دارای یک خمیدگی است. این خمیدگی نتیجه تفاوت سرعت خروج در دو طرف لوله ماکارونی هنگام خروج از دستگاه است. دستگاه های مختلفی وجود دارند که می توانند در مقیاس های بزرگ اشکال متنوعی از ماکارونی را تولید کنند.

ماکارونی و پنیر، غذایی که از ترکیب اغلب از ماکارونی فرمی زانویی در پخت آن استفاده می شود ، غذای محبوبی در نقاط مختلف جهان محسوب می شود.

 

تفاوت ماکارونی با پاستا | مجله انجمن ماکارونی

اما پاستا چیست ؟

پاستا یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی سنتی ایتالیاست.  کلمه پاستا همچنین در نامگذاری انواع غذاهایی که با آن سرو می شود نیز کاربرد دارد.

نوشته های مرتبط
غذاهایی که در دیابت نباید خورد

پاستا به طور معمول از خمیر ور نیامده ی گندم دوروم و ترکیب آن با آب و تخم مرغ تهیه می شود سپس به صورت ورقه ای یا شکل های دیگر آماده می شود که می توان با روش های پخت مختلفی مصرف کرد.

پاستا را می توان از آرد غلات دیگر نیز تهیه کرد.

پاستا معمولا غذای ساده ایست اما همراه با چاشنی های مختلفی و در وعده های غذایی متنوعی سرو می شود.

پاستا را می توان به دو گروه وسیع تقسیم بندی کرد : پاستای خشک شده و تازه.

فرم خشک آن معمولا در کارخانه و به وسیله فرایند جداسازی ساخته می شود. آنها عمر طولانی دارند و به مناطق دوردست صادر می شوند.

پاستای تازه در اصل خانگی بوده و با ترکیبات تازه و محلی درست می شد. اما امروزه انواع بسیاری از پاستای تازه توسط دستگاه های پیشرفته در مقیاس بالا تولید شده و به راحتی در دسترس است.

هر دو نوع پاستا در اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارند و میتوان از آنها در هر سه وعده اصلی غذایی استفاده کرد.

حتی می توان از آن در پخت انواع سوپ و غذاهای آبکی نیز استفاده کرد و همانطور که می بینید دنیای این غذای خوشمزه بسیار وسیع و رنگارنگ است.

منبع : Pediaa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست