سرانه مصرف ماکارونی در ایران | مجله انجمن ماکارونی

تولید ماکارونی در ایران بصورت سنتی ۴۰ سال و به روش صنعتی ۲۰ تا ۳۰ سال قدمت دارد.

ورود جدی ایرانی ها به دنیای پاستا به ۱۰ تا ۱۲ سال قبل برمی گردد، سرانه مصرف این کالا تا یک دهه قبل در کشور تنها دو کیلوگرم برای هر نفر در سال بود.

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی ایران عنوان داشت : طی یک دهه گذشته سرانه مصرف ماکارونی در کشور بواسطه فرهنگ سازی، تبلیغات، افزایش تولید، به روز شدن تکنولوژی خطوط تولیدو موارد از این دست به هفت تا هشت کیلوگرم در سال رسیده است.

در حال حاضر میزان مصرف این ماده غذایی در ایران با احتساب سرانه هفت تا هشت کیلوگرم به مرز ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تن در سال می رسد.

میتوان کشور ایتالیا را مهدپاستا (ماکارونی) در دنیا دانست و گفت که فرهنگ مصرف پاستا از طریق کشورهای اروپایی به بسیاری از ممالک دنیا رواج پیدا کرده است.

 

سرانه مصرف ماکارونی در ایران | مجله انجمن ماکارونی

ماده اولیه سازنده ماکارونی و پاستا

 

پاستا یک غذای سالم و مغذی است، این کالا با آرد گندم دوروم یا سخت تولید می شود.

دوروم یک گندم نایاب است وتنها چند کشور بالاخص ایران این محصول را تولید می کند.

گندم دوروم در خوزستان و فارس تولید می شود ولی جوابگوی تولید داخلی نیست.

گندم دوروم قبل از دوران شکل گیری صنعت ماکارونی در ایران بیشتر به مصرف تغذیه دام می رسید.

باید به نکته توجه شود که با آرد گندم دوروم به هیچ عنوان نمی توان نان تولید کرد چرا که این آرد کاملا صنعتی است.

سمولینا به نسبت آرد معمولی درصد پروتئین، گلوتن و نشاسته بسیار بالایی دارد و در عین حال زرد رنگ تر است. ناگفته نماند زردی رنگ ماکارونی به سبب رنگ طبیعی خود آرد گندم است.

جایگاه ماکارونی در صنایع غذایی

 

ماکارونی همانند سایر بخش‌های صنایع غذایی به‌دلیل ایجاد ارزش افزوده بالا سهم عمده‌ای از اقتصاد کشورها را به خود اختصاص داده است زیرا این صنعت علاوه بر تاثیری که بر تامین مواد غذایی مردم هر کشوری دارد می‌تواند نقش موثری در درآمدزایی کشورهای مختلف نیز داشته باشد.
در شرایط حاضر ظرفیت تولید  در ایران بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تن در سال است.

نوشته های مرتبط
ارزش غذایی اسپاگتی و نکات تغذیه ای آن

رتبه بندی سرانه مصرف کشورها

 

ایتالیایی‌ها با سرانه مصرف ٢٦کیلوگرم در سال، ونزوئلا با سرانه مصرف ١٣ کیلو و ٢٠٠ گرم و تونس با ١١ کیلو و ٩٠٠ گرم اولین تا سومین مصرف‌کننده بزرگ پاستا و ماکارونی در دنیا هستند. سرانه مصرف ماکارونی در ایران سالانه ٥ کیلوگرم است. طبق گزارش یورو مونیتور، ایران علاوه بر این‌که مصرف‌کننده بزرگ ماکارونی است، تولیدکننده بزرگ این محصول هم به شمار می‌آید و بیستمین صادرکننده بزرگ ماکارونی در جهان است.

کلام پایانی

 

امروزه ماکارونی به بخش اصلی و جدایی ناپذیر سفره ایرانی تبدیل شده و طرفداران زیادی بین اقشار و سنین مختلف جامعه دارد. میتوان اشکال مختلفی از پاستا  را در فروشگاه ها یافت و بسته ذائقه و سلیقه غذایی افراد طیف وسیعی از انواع این غذای خوشمزه و سالم را طبخ کرد و از آن لذت برد.

 

منبع: رادیو اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست