همه چیز درباره ی آرد سمولینا | مجله انجمن ماکارونی

سمولینا چیست ؟ سمولینا در واقع نوعی آرد تهیه شده از گندم دوروم (Durum) است. شما حتما با آرد آشنایی دارید اما انواع بسیار متنوعی از آرد وجود دارد و کلمه آرد در واقع عنوانی عمومی و رایجی است که به شکل آسیاب شده ای از هر چیز میتواند تعلق گیرد.

آرد پخت و پز معمولی از گندم معمولی به دست می آید که چیزی حدود 80% از کل کشت گندم دنیا را شامل می شود.

اما از طرفی دیگر آرد سمولینا از نوعی گندم به نام “گندم دوروم”  تهیه می شود که نام های دیگری مثل گندم پاستا یا گندم  ماکارونی نیز به آن نسبت داده می شود.

گندم دوروم اکثرا در خاورمیانه کشت می شود و حدود  5 تا 8 درصد کشت گندم جمعیت متمدن جهان را شامل می شود.

شامل احتمالا می توانید سمولینا را در یک فروشگاه عادی ، کنار آرد چند منظوره پیدا کنید . تفاوت  اصلی که بین این دو نوع آرد مشاهده می کنید این است که سمولینا اندکی از آرد سنتی بافت زبرتری دارد (سنتی نرم تر است) و رنگ آن تیره تر و طلایی تر است. (که البته این بستگی به انواع خاص آن دارد.)

سمولینا همچنین  می تواند بو و رایحه خاکی بیشتری نسبت به آرد گندم معمولی داشته باشد اما احتمالا تا قبل از رسیدن به خانه متوجه آن نخواهید شد !

 

موارد مصرف سمولینا

 

با اسم خاصی که دارد احتمالا از شنیدن این که بیشتر در ایتالیا استفاده می شود تعجب نخواهید کرد. به همین دلیل است که مردم به عنوان آرد ماکارونی یا پاستا به آن رجوع می کنند.

اولین و اصلی ترین استفاده این آرد در تهیه ماکارونی و “Couscous” (از غذاهای آفریقای شمالی) است.

اصلی ترین دلیلی که مردم سمولینا را برای درست کردن پاستا ترجیح می دهند ، وجود مقادیر بالای گلوتن در آن است که به حفظ شکل پاستا هنگام پخت کمک زیادی می کند و درواقع به دلیل وجود این ماده است که پاستا در شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارد بدون اینکه ترس از تغییر شکل یا گلوله شدن آن هنگام پختن وجود داشته باشد. سولینا از اجزای اصلی تغذیه مردم نیجریه است که با ترکیب با آب و جوشاندن ، همراه انواع سوپ و خوراک سرو می شود.

Couscous تهیه شده از سمولینا ، غذای رایج سایر نقاط آفریقا و حتی سایر نقاط جهان است.

در کشورهای اروپایی ، سمولینا همچنین در طبخ انواع فرنی و پودینگ های شیرین استفاده می شود اما به هر حال اولین استفاده آن تولید پاستا است که طبیعتا ، در ایتالیا و مناطق اطراف آن بسیار رایج و پرکاربرد است.

اگر تا به از خود پرسیده اید که چرا رنگ پاستا معمولا زرد است باید بدانید که دلیل آن وجود سمولیناست که نسبت به آرد معمولی زردتر است.

نوشته های مرتبط
تولید ماکارونی و مواد اولیه مصرفی

ممکن است سمولینا را در دستور پخت سایر خوارکی ها نیز ببینید مثل کیک ها ، انواع نان و …

وجود آن در نان میتواند به خوش طعم و ترد شدن نان کمک زیادی بکند ! و کلا به دلیل گلوتن و پروتئین بالا در حفظ شکل و بافت غذا بسیار موثر و کارساز است.

همه چیز درباره ی آرد سمولینا | مجله انجمن ماکارونی

 

انواع دیگر سمولینا

 

یک اشتباه کوچک در تشخیص این که دقیقا کدام مواد در گروه سمولینا قرار می گیرند وجود دارد.

چیزی که ممکن است حین گشتن به دنبال سمولینا در قفسه های فروشگاه با آن مواجه شوید وجود هزاران مورد از تولیدات شرکت های مختلف است که ادعا می کنند که محصولشان  سمولیناست. مثلا سمولینای ذرت یا سمولینای برنج ؛ در حقیقت این غلات اصلا  سمولینا نیستند. دلیل اینکه این محصولات به این نام معرفی می شوند احتمالا این است آنها همانند سمولینا بافت زبر تر و درشت تری دارند و برخلاف آرد معمولی بافت نرمی ندارند. به هر حال اگر سمولینا چیزی است که شما واقعا به آن نیاز دارید بهتر است از خرید این قبیل محصولات خودداری کنید.

علی رغم اینکه این آرد ها (برنج و ذرت) کاربرد های مهم و زیادی در طبخ مواد مختلف دارند اما برتری سمولینا به دلیل مقادیر بالای پروتئین هایی مثل گلوتن غیرقابل انکار است. پس سمولینا را بردارید و با خیال راحت به خانه ببرید.

 

فواید و مضرات

 

مانند تمام غذاهای جدید ، باید احتمال وجود هر گونه خطر برای سلامتی را قبل از تغییر رژیم غذایی به سمولینا بررسی کنید. البته ممکن از قبل این آرد در رژیم غذایی شما وجود داشته  و شما از وجود آن بی خبر بوده اید . اما اگر کاشف به عمل بیاید که اولین تجربه شما برای مصرف آن است (یا حتی قصد دارید حجم مصرفی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید) آن وقت توصیه ما این است که آن را به آرامی و با افزودنی های مختلف به رژیم خود اضافه کنید. توجه خود را معطوف بدنتان کنید تا مطمئن شوید تغییرات غیر منتظره رخ ندهند.

بزرگ ترین نگرانی در مورد سمولینا گلوتن زیاد آن است. وجود آن برای پاستا عالیست اما نه وقتی که شما نتوانید گلوتن بخورید. اصلی ترین مشکلی که  افراد با گلوتن دارند حساسیت یا عدم تحمل آن است که مردم زیادی با این مشکلات مواجه اند و دچار ناراحتی های گوارشی و التهاب می شوند. همچنین ممکن است به بیماری “سلیاک” مبتلا باشند که حساسیت بسیار شدید به گلوتن یا انواع دیگر از آرد گندم است و اندکی با “عدم تحمل گلوتن” متفاوت است.

اگر به گلوتن یا گندم حساسیت ندارید مصرف متعادل سمولینا برای شما مشکل ساز نخواهد بود و البته دارای فواید زیادی است که احتمالا از آنها بی خبرید. مقادیر بالایی از پروتئین (6 گرم در هر وعده غذایی) ، غنی از ویتامین های گروه B شامل اسید فولیک و تیامین که در تولید انرژی و پشتیبانی از عملکرد مغز نقش دارند. مورد دیگر وجود آنتی اکسیدانی به نام سلنیوم است که در جلوگیری از بروز بیماری های قلبی بسیار موثر است .

نوشته های مرتبط
نشاسته مقاوم و فایده های آن

البته سمولینا اندکی پر نشاسته  است و اگر جذب کربوهیدرات خود را کنترل می کنید بهتر است در مصرف آن افراط نکنید !

اما در حد متعادل مصرف آن برای تمام کسانی که به گندم حساسیت ندارند بسیار عالی خواهد بود.

همه چیز درباره ی آرد سمولینا | مجله انجمن ماکارونی

 

جایگزین هایی برای سمولینا

 

پیدا کردن جایگزین برای سمولینا کار راحتی نیست و دلیل آن این است که واقعا مورد از پیش آماده شده ای برای جایگزین کردن با سمولینا  وجود ندارد. به هر حال ما تقسیم بندی زیر را به عنوان جایگزین ارائه می دهیم اما در آخر توصیه ما این است که تا زمان رسیدن سمولینا به دستتان صبور باشید :

  • آرد چند منظوره : می توانید در دستور پخت خود از آن استفاده کنید اما نتیجه در عین خوشمزه بودن بافت و قوام خیلی رضایت بخشی نخواهد داشت. هر چقدر پروتئین بیشتری داشته باشد جایگزین بهتری برای سمولینا خواهد بود.

آرد سمولینا حاوی 13% پروتئین است در مقایسه با این آرد که مقادیر پروتئین آن بین 8 -11 درصد است.

  • آرد نان یا آرد تمام غلات : آرد های کم پروتئین مثل آرد کیک بازدهی خوبی نخواهد داشت . اما اگر آرد نان یا تمام غلات دم دستتان است، می توانید نتایج مشابهی با آنچه از سمولینا انتظار داشتید دریافت کنید چون این نوع آرد هم محتوای غنی از پروتئین را در خود جای داده است.
  • آرد ذرت : اگر از آن برای پف کردن نان یا جلوگیری از چسبیدن خمیر پیتزا به ماهیتابه استفاده می کنید ، یک آرد ریز بافت و نرم ذرت می تواند عملکرد خوبی در ساخت بافت غذای شما داشته باشد.

اگر تصمیم دارید پاستا یا محصول نهایی خود را فریز یا خشک کنید بهتر است منتظر رسیدن آرد سمولینا بمانید و این کمک می کند تا محصولات شما برای بازه زمانی طولانی شکل و بافت خود را حفظ کنند.

سمولینا بافت شن مانند خاصی دارد که جایگزین کردن با سایر آرد ها در فرمول غذا مشکل می کند.

آیا الان نسبت به سمولینا احساس امنیت بیشتری دارید ؟

این طور به نظر می رسد.

سمولینا مانند خیلی از آرد هایی است که در طول روز از آنها استفاده می کنید و تفاوتی نمی کند که قصد پختن چه چیزی را با آن دارید.

با خواص بیشمار و شگفت انگیزش و با کاربردهای فراوانی که دارد قطعا عاشق آشپزی و خلق آثار هنری گوناگون با آن خواهید شد !

منبع : Bobsredmill

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست