پاستا در بازار جهانی | مجله انجمن ماکارونی

نیاز و عرضه جهانی پاستا

 

نیاز به پاستا تقریبا در تمام نقاط جهان به تدریج در حال افزایش است. بر اساس اطلاعات سازمان بین المللی پاستا (IPO) مجموعا 13.5 میلیون تن پاستا در سال 2013 در دنیا تولید شد و میتوان راحتی پخت و مقرون به صرفه بودن این غذا را از دلایل افزایش چشمگیر تولید آن دانست.

این تولید عظیم توسط ایتالیا ، آمریکا ، برزیل ، روسیه و ترکیه انجام شد که بیشترین سهم تولید جهان را شامل میشود. در این میان ایتالیا با تولید 3.32 میلیون تن مقام اول، آمریکا با 2 میلیون تن مقام دوم ، برزیل با 1.19 میلیون مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

روسیه با حجم تولید 1.08 میلیون تن و ترکیه 1 میلیون تن مقام های بعدی را در سال 2013 کسب کردند.

کشورهایی مثل ایتالیا آمریکا و ترکیه علاوه بر تامین داخلی ، تولیدات خود را با اهداف صادراتی پیش میبرند. در حالی که کشورهای دیگر فقط در جهت رفع نیاز داخلی خود تلاش میکنند. دامنه وسیع تولید پاستا به اتحادیه اروپا تعلق دارد. کشورهای ایتالیا آلمان و اسپانیا در این میان بزرگترین تولید کنندگان هستند و درواقع میتوان گفت 51.2 درصد از سهم تولید جهانی را به خود اختصاص داده اند.

 

پاستا در بازار جهانی | مجله انجمن ماکارونی

 

دلایل محبوبیت

 

از دیگر عوامل افزایش تقاضا و تولید پاستا ، غنی و مغذی بودن گندم دوروم موجود در آن و اینکه میتوان آن را با سس ها و چاشنی های مختلف سرو کرد ، پاستا را به غذایی محبوب و مناسب برای اکثر فرهنگ ها تبدیل کرده است.

خمیر پاستا از ترکیب آرد سمولینای حاصل از گندم دوروم ، مقداری از مواد غنی کننده و آب بدست می آید. تولید آن با شکل دادن به این خمیر و خشک کردن آن پیش میرود. از آنجایی که گندم دوروم اصلی ترین ماده اولیه برای تولید پاستا فقط در مناطق خاصی رشد می کند ، تولید این غذا با محدودیت های مکانی روبه روست.

علی رغم آنکه امروزه به وسیله صادرات مواد اولیه تولید آن رایج و معمول است ، به طور کلی کشورهای تولید کننده گندم دوروم در واقع ریاست و مدیریت صادرات پاستا به نقاط مختلف جهان را به عهده دارند.

نوشته های مرتبط
برنج سفید در برابر پاستا

پاستا هم به دلیل ارزش غذایی فوق العاده بالا و هم حجم تولید زیاد یکی از مهم ترین غذاهای دنیا به حساب می آید. این غذا که با روش های پخت و اشکال مختلفی در طیف وسیعی از فرهنگ ها مصرف میشود ، به یک نیاز همگانی و بدنه اصلی رژیم غذایی انسان تبدیل شده و حجم این نیاز در حال افزایش است.

 

تاریخچه

 

طول عمر زیاد ، ارزش غذایی بالا ، مناسب بودن برای ترکیب با انواع سس ها و ساخت غذاهای متنوع و مهم تر از همه اقتصادی و مقرون به صرفه بودن ، از دلایل اصلی محبوبیت فعلی و افزایش تقاضا برای این غذا هستند.

تاریخ اولین باری که این گزینه غذایی با ارزش مورد مصرف قرار گرفت مشخص نیست.  با اینکه چینی ها ، اتروسک ها (حکومت اتروریا) ، عرب ها ، ایرانی ها یونانی ها و حتی آمریکایی ها اولین بار این غذا را اولین بار ارائه دادند و در واقع آن را اختراع کردند ، ایتالیایی کسانی بودند که عنوان مخترعان پاستا را نصیب خود کردند.

برخی قدمت پاستا را 4000 سال و برخی دیگر بین 7 تا 8 هزار سال قبل عنوان کرده اند. این غذا قطعا با یونانی ها و رومیان باستان شناخته شد. تاریخ آن متعلق به زمان روم باستان است. ایتالیا امروزه مقام اول تولید و مصرف را به خود اختصاص داده است.

 

تولید جهانی پاستا

 

با پیشرفت های تکنولوژی ، وابستگی تولید پاستا به شرایط آب و هوایی از بین رفت. به همین خاطر خط تولید که فقط در مناطق کشت گندم دوروم وجود داشت ، حالا به مناطق مختلف جغرافیایی گسترش پیدا کرده است.

از سال 1945 یعنی پایان جنگ جهانی دوم کارخانه های پاستا در مناطق سکونت ایتالیایی ها شروع به تاسیس کردند تا این غذا را راحت تر به فرهنگ های مختلف بشناسانند.

تجهیزات اتوماتیک خط تولید در سال 1933 توسط شرکت Mario and Guiseppe Braibanti اختراع شد. تجهیزاتی که نقش مهمی در صنعتی شدن تولید پاستا داشتند

نوشته های مرتبط
۱۲ دلیل برای خوردن پاستا

نیاز و مصرف جهانی پاستا

بر اساس اطلاعات IPO بیشترین حجم مصرف پاستا متعلق به ایتالیاست. سرانه مصرف در این کشور 26 کیلوگرم است. ونزوئلا با سرانه مصرف 13.2 کیلو پس از آن در مقام دوم قرار دارد. تونس با 11.9 ، یونان با 10.6 و سوئیس با 9.2 کیلوگرم در ادامه قرار گرفته اند.

با نگاه کلی به تولید کشورهای مختلف متوجه می شویم که آمریکا با حجم مصرف 2 میلیون و 700 هزار تن بزرگترین مصرف کننده دنیا و پس آن ایتالیا در مقام دوم با حجم مصرف 1.5 میلیون تن قرار دارد.

 

واردات جهانی پاستا

 

طبق اطلاعات و داده های  اطلس جهانی تجارت مجموع ارزش واردات پاستا در دنیا تقریبا 3 میلیون یورو است. این مبلغ معادل افزایش 2.9 میلیون تنی حجم واردات تا سال 2011 بود. در سال 2011 این مقدار به 3.2 میلیون تن افزایش یافت که معادل 3.34 میلیون یورو بود.

در سال 2012 حجم واردات جهانی با مقداری کاهش حجمی عدد 3.06 را ثبت کرد اما ارزش پولی آن مبلغ 3.6 میلیون یورو بود.

آمریکا ، آلمان و فرانسه بیشترین مقدار واردات را در آن سال ثبت کردند.

 

صادرات جهانی پاستا

 

براساس اطلاعات اطلس جهانی تجارت صادرات این غذا در سال 2010 3.2 میلیون تن بود که معادل ارزش پولی آن 3.5 میلیون یورو ثبت شده است.  در سال 2012 افزایشی در حجم صادرات رخ داد و به 4.15 میلیون تن رسید.

ایتالیا اولین جایگاه صادر کننده با 1.7 میلیون تن در سال 2010 که معادل تقریبا 2 میلیون یورو ارزش آفرینی به همراه داشت.

بعد از ایتالیا ، ترکیه دومین صادر کننده بزرگ پاستا است و توانست طی دو سال (2010 تا 2012 ) تقریبا 200 هزار تن حجم تولید خود را افزایش دهد. کشورهای دیگر هم با مقادیر مختلف در ادامه لیست قرار میگیرند.

 

منبع: BBM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست