اعضا انجمن | انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران

بشر همواره برای تامین مایحتاج غذایی روزانه خود چه بصورت طبیعی و چه بصورت دست ساز و ماشینی با آزمایش و خطا و آمیختن برخی مواد غذایی به برخی دیگر به نوآوری و تولید محصولاتی پرداخته است تا بتواند همراه با رشد خانواده، قبیله، شهر و اجتماع رو به توسعه خود از عهده معاش خود برآید. محدودیت منابع غذایی در دنیا نیز یکی از مواردی است که نسل بشر را به چاره سازی واداشته تا با استفاده از علم و اندیشه دست به تحولاتی بزرگ برای زنده نگاه داشتن خود و خانواده بزرگ خود بزند.

امروزه در کنار ایجاد مزارع پرورش گل و گیاه، مزارعی برای تولید انواع مواد غذایی پایه به وجود آمده است تا به هنگام خشکسالی ها و سایر بلایای طبیعی از آنها استفاده نمود و با تولید در فضای محدودتر نسبت به تامین نیاز خود اقدام نماید. در این میان هستند بسیاری از مواد غذایی طبیعی در دنیا که برای تولید آن تنها از یک محصول یا مواد دیگر استفاده می شود و جایگزین دیگری ندارد و حتی نمیتوان از اسانس ها و محصولات مصنوعی در تولید آن ها استفاده نمود. مواد غذایی که مستقیما از گندم بدست می آیند و بدون هیچگونه دخل و تصرف در آن حدود 99 درصد برای تولید آن از آرد استفاده میشود جزو آن دسته از محصولاتی هستند که اتفاقا نقش اساسی در مصرف و سبد غذایی خانوار ایفا نموده و همانند نان برای زنده ماندن بشر بسیار مهم و اساسی هستند.

ماکارونی و محصولات جانبی آن علاوه بر اینکه یک غذای کامل بوده و نیاز به هیچ افزودنی با مواد غذایی جانبی ندارد و هم از آن دسته محصولاتی است که علاوه بر سهل الوصول بودن ارزان هم هست و مستقیما از گندم و آرد به رشته تبدیل شده و فاصله ماکارونی در نزد فروشنده تا مصرف آن خرید است و جوشاندن و میل کردن. ولی در این میان چه فراز و نشیب هایی برای تبدیل گندم به آرد و تبدیل آرد به ماکارونی وجود دارد و این تنها در سایه همت و تلاش بزرگ مردان و شیرزنانی است که با زحمات فراوان نسبت به تبدیل آرد به ماکارونی در کارخانجات سنتی و اتوماتیک در سطح کشور اقدام نموده تا زنجیره مصرف جامعه لحظه ایی قطع نشود. ماکارونی نه تنها کم از نان نیست بلکه غنی تر از نان است. نان را در سبد مصرف نمیتوان به تنهایی میل نمود ولی ماکارونی غذایی است که چه با سس و چه بدون گوشت و یا هر افزودنی دیگر با کمی خیساندن و جوشاندن هم سیر کننده است و هم تامین کننده نیازهای بدن به مواد غذایی.

در این خلاصه در نظر نداریم در خصوص فوائد و نحوه تولید ماکارونی مطالبی را بنویسیم بلکه برآنیم تا کسانی را که در انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران شبانه روزی در تلاش هستند تا سفره مردم ایران و حتی کشورهای همسایه خالی از این برکات الهی نشود را به مردم و مسئولین کشور معرفی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست