7 غذایی که باعث بروز آکنه (جوش) می شوند | مجله انجمن ماکارونی

آکنه (جوش) یکی از مشکلات رایج پوستی است که نزدیک به  10%  از جمعیت دنیا با آن درگیرند.

عوامل زیادی باعث بروز آن میشوند از جمله: تولید چربی و کراتین پوست، باکتری های ایجاد کننده آکنه، هورمونها، التهاب و منافذ بسته شده پوست.

ارتباط بین رژیم غذایی و بروز آکنه همیشه بحث برانگیز بوده است اما نتایج تحقیقات اخیر ثابت کرده اند که رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در بروز جوش و دیگر مشکلات پوستی ایفا میکند.

این مقاله به بررسی 7 گروه از مواد غذایی ایجاد کننده آکنه و بحث راجع به اهمیت کیفیت غذای مصرفی شما خواهد پرداخت.

 

7 غذایی که باعث بروز آکنه (جوش) می شوند | مجله انجمن ماکارونی

قندها و دانه های فرآوری شده

 

افراد مبتلا به جوش نسبت به افراد دیگر کربوهیدرات های فرآوری شده بیشتری مصرف میکنند. غذاهای سرشار از این گروه کربوهیدراتها شامل :

نان، کراکِر، غلات و هر نوع دسر یا میان وعده ای که از آرد سفید ساخته شده باشد

پاستای ساخته شده از آرد سفید

برنج سفید و نودل برنج

نوشابه و بقیه نوشیدنی های شیرین شده

شیرین کننده ها مثل نیشکر، عصاره یا شیره افرا ، عسل و یا گیاه آگاو

مطالعه ای نشان داد افرادی که قندهای افزودنی مصرف میکنند به احتمال 30% بیشتر به آکنه دچار خواهند شد.

این افزایش احتمال با تاثیر کربوهیدراتهای فرآوری شده بر مقدار قند خون و هورمون انسولین توجیه میشود.

کربوهیدرات فرآوری شده به سرعت جذب جریان خون میشود و مقادیر قند خون را بالا میبرد. با افزایش قند خون ترشح انسولین هم زیاد میشود.

هر چقدر انسولین بیشتر باشد، قند خون اضافی سریع تر از جریان خون خارج شده و در سلولها ذخیره میشوند. هرچند که افزایش هورمون انسولین اصلا به نفع افراد مبتلا به آکنه نیست.

انسولین فعالیت هورمون های آندروژن (تستوسترون، پروژسترون و…) را بیشتر میکند و باعث افزایش فاکتور رشد شبه انسولینی میشود.

این سلسله اتفاقات باعث افزایش سرعت رشد سلول های پوست، تولید چربی بیشتر در آن و در نهایت بروز آکنه خواهد شد.

از سوی دیگر مصرف غذاهای با شاخص گلیسمی پائین باعث میشود مقدار قند خون و انسولین به سرعت زیاد نشوند و شدت و تعداد آکنه کمتر شود.

با همه اینها، برای بهتر مشخص شدن اثر کربوهیدراتهای فرآوری شده در بروز آکنه تحقیقات بیشتری انجام شود.

 

لبنیات

 

مطالعات زیادی ارتباط بین مصرف لبنیات و شدت آکنه در نوجوانان را تائید کرده اند.

همچنین نتایج 2 تحقیق نشان داد جوانانی که بصورت مرتب شیر یا بستنی مصرف میکنند 4 برابر بیشتر ممکن است با این عارضه درگیر باشند.

البته ارتباط شیر با این مشکل پوستی صرفا به عنوان یک مورد موثر احتمالی است و نه از علل اصلی و مستقیم. شیر به دلیل افزایش هورمون انسولین، مستقل از اثرات آن بر قند خون ممکن است شدت آکنه را افزایش دهد.

همچنین شیر گاو حاوی آمینو اسید هایی است که باعث تحریک کبد و ساخت بیشتر فاکتور رشد شبه انسولینی میشوند که همانطور که اشاره شد در بروز آکنه و جوش اثرگذار است.

نوشته های مرتبط
پاستا ؛ مفید و سالم یا مضر و ناسالم؟

با اینکه اثرات خوردن شیر در بروز این عارضه پوستی بیشتر در حد حدس و گمانه زنی است، این احتمال که ممکن است سایر لبنیات نقش موثر و مستقیم داشته باشند قوی تر است.

تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا مقدار یا نوع مشخصی از این گروه غذایی در بروز آکنه موثر است یا خیر.

 

7 غذایی که باعث بروز آکنه (جوش) می شوند | مجله انجمن ماکارونی

فست فود

 

جوش و آکنه ارتباط قوی و مستقیمی با خوردن این غذاهای پرچرب، پرکالری و سرشار از کربوهیدراتهای فرآوری شده دارد.

غذاهای این گروه شامل برگرها ، ناگت ، هات داگ سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی های شِیک (shake) میتوانند از اصلی ترین عوامل بروز این عارضه پوستی باشند.

مطالعه ای برروی 2300 نفر از جمعیت ترکیه نشان داد که مصرف مکرر همبرگر باعث افزایش 24 درصدی شانس ابتلا به آکنه میشود.

اینکه چرا فست فود شدت آکنه را زیاد میکند دقیقا مشخص نیست اما برخی از محققان معتقدند ممکن است با اثر بر بیان ژنها (ساخت پروتئین از ژن) و تغییر در مقادیر هورمونها باعث این مسئله شوند.

همچنین باید بدانیم که نتایج تحقیقات روی این گروه غذایی و اطلاعات بدست آمده گزارش های شخصی افراد بوده اند که نشان دهنده الگوی عادت های غذایی و احتمال ایجاد جوش و آکنه هستند.

بنابراین اثبات کامل و دقیقی وجود ندارد و باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

 

غذاهای غنی از چربی های امگا6

 

رژیم غذایی سرشار از امگا6 مثل روغن ذرت و روغن سویا و کمبود امگا3 (ماهی ، گردو و…) با افزایش التهاب و ایجاد آکنه در ارتباط است.

در واقع عدم تعادل بین این دو گروه از اسیدهای چرب مفید، بدن را وارد شرایط التهابی میکند که ممکن است باعث بدتر شدن آکنه شود.

بنابراین مصرف امگا3 به عنوان مکمل به کاهش التهاب و شدت این عارضه پوستی کمک زیادی میکند.

 

7 غذایی که باعث بروز آکنه (جوش) می شوند | مجله انجمن ماکارونی

شکلات

 

شکلات از موارد مشکوک در بروز آکنه و جوش صورت به حساب می آید. نتایج یک تحقیق نشان داد مردانی که روزانه 25 گرم شکلات تلخ 99% مصرف میکنند، طی 2 هفته جوش های بیشتری روی صورت خود مشاهده کردند.

اینکه چرا شکلات باعث افزایش شدت جوش میشود هنوز مشخص نیست. البته نتایج یک مطالعه تایید کرد که شکلات باعث فعالیت و حساسیت بیش از حد سیستم ایمنی علیه باکتری های مولد جوش میشود که یافته های موجود را توجیه میکند.

 

پودر وی پروتئین (whey)

 

وی پروتئین یک مکمل رژیمی بسیار محبوب است. سرشار از آمینو اسید های لوسین و گلوتامین که باعث افزایش رشد و تقسیم سلول های پوست و بروز جوش میشوند.

آمینو اسید های موجود در این مکمل همچنین باعث تحریک ساخت بیشتر هورمون انسولین در بدن شده که با ایجاد این عارضه پوستی در ارتباط است.

مطالعات زیادی ارتباط موثر و مستقیمی را بین مصرف وی پروتئین و ایجاد آکنه و جوش نشان میدهند.

 

حساسیت های غذایی

 

اینطورکه قبلا مطرح شده است، ریشه آکنه در واقع بیماری التهابی است. برای اثبات آن هم باید بدانید که داروهای ضد التهاب مثل کورتیکو استروئید ها (کورتون ها) در درمان موارد شدید موثر بوده اند

نوشته های مرتبط
مزایای ماکارونی برای سلامت

همچنین افراد دچار این عارضه با افزایش مقادیر مولکول های التهابی در خون مواجه میشوند.

یکی از راه هایی که غذاها بتوانند باعث التهاب شوند، داشتن حساسیت به آن غذا است. حساسیت های غذایی زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی شما به اشتباه مولکول های غذا را بیگانه و تهدید آمیز تلقی کند.

این مسئله میتواند باعث تولید مقدار زیادی از مولکول های التهاب زا شود که این مولکول ها با چرخش در نقاط مختلف بدن باعث شدیدتر شدن جوش و حساسیت های پوستی میشوند.

چون تعداد بیشماری غذا وجود دارد که سیستم ایمنی شما ممکن است به آنها واکنش دهد، بهترین راه شناسایی محرک های مختص به شما استفاده از رژیم غذایی حذفی زیر نظر یک متخصص تغذیه است.

رژیم غذایی حذفی با حذف موقتی برخی از غذاها از رژیم غذایی شما، سعی میکند محرک ها را شناسایی و رفع کرده و درمان علامتی انجام دهد. سپس غذاها را یکی یکی اضافه کرده و علائم و الگوهای موجود را بررسی خواهد کرد.

 

در عوض چه غذاهایی بخوریم؟

 

در حالی که غذاهای عنوان شده در بالا ممکن است باعث آکنه و حساسیت های پوستی شوند، غذاها و مواد مغذی وجود دارند که میتوانند به حفظ سلامت و نظافت پوست شما کمک کنند و شامل:

امگا3 : چربی های امگا3 خاصیت ضد التهاب دارند و مصرف منظم آنها به کاهش جوش کمک زیادی میکند.

مواد پروبیوتیک: باعث سلامت روده بزرگ و تعادل جمعیت باکتری ها در آن شده و از این طریق التهاب را کاهش میدهند.

چای سبز: حاوی پلی فنول هاست که باعث کاهش التهاب و کاهش تولید چربی پوست میشود.

زردچوبه: حاوی پلی فنول ضد التهابی به نام کورکومین است که به تنظیم مقدار قند خون، بهبود حساسیت انسولین و مهار رشد باکتری های مولد جوش بسیار کمک میکند.

ویتامین های A,D,E و مکمل زینک: این مواد مغذی نقشی بسیار مهم و حیاتی در حفظ سلامت سیستم ایمنی و پوست ایفا میکنند و میتوانند از بروز جوش پیشگیری کنند.

 

کلام پایانی

 

با اینکه که تحقیقات نقش گروه خاصی از غذاها را در ایجاد جوش نشان داده اند، الگوهای کلی رژیم غذایی میتوانند تاثیر بیشتری از خوردن یا نخوردن یک غذای خاص داشته باشند.

اصلا ضرورتی ندارد که غذاهای محرک جوش را کاملا حذف کنید و مصرف متعادل آنها و همچنین مصرف بیشتر مواد مغذی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

تحقیقات در مورد آکنه و رژیم غذایی هنوز به اندازه کافی قوی و مستند نیستند تا بتوانند راهنمایی ها و توصیه های ثابتی را ارائه دهند.

بنابراین بهتر است روی الگو و عادات غذایی خود نظارت داشته باشید و متعادل ترین مقدار مصرف را برای حفظ سلامت پوست و بدن خود تنظیم کنید.

 

منبع: Health line

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تازه های انجمن

فهرست